Hírek

Gyermek Néptáncosok Országos Szólótánc Fesztiválja - Eredmények

Gyermek Néptáncosok Országos Szólótánc Fesztiválja - Eredmények


2024. május 24-26. között került megrendezésre a GYERMEK NÉPTÁNCOSOK XVI. ORSZÁGOS SZÓLÓTÁNC FESZTIVÁLJA, Szarvason.

SZÍVBŐL GRATULÁLUNK MINDEN RÉSZTVEVŐNEK A SZÍNVONALAS PRODUKCIÓHOZ!

KÖSZÖNJÜK A TÁNCOSOKNAK, A FELKÉSZÍTŐTANÁROKNAK AZ EGÉSZ ÉVES TÜRELMET, KITARTÁST, A SZÜNTELEN LELKESEDÉST!

DÍJAZOTT TÁCOSOK:

PÁNTLIKÁS TÁNCOS CÍMET nyert:

1. korcsoport:
          Nagy Laura
          Sándor Anna Lujza
          Szabó Eliza
2. korcsoport:
          Hock Vola
          Nagy Hanna
          Sikora Lili Anna
          Tóth Róza Emma
3. korcsoport:
          Antal Anna Eszter
          Barna Flóra          
          Bistey Boglárka
          Cseh Noémi
          Dudás Lili 
          Farkas Réka
          Hidvégi Emese
          Hortobágyi Viola
          Kajdocsi Lilla
          Kapási Jázmin Eszter 
          Kele Zselyke Lilla 
          Kiss Tamara
          Kucsa Klára
          Nyemcsok Eszter
          Széphalmi Angéla    

KISBOKRÉTÁS TÁNCOS CÍMET nyert:

1. korcsoport:
          Both Krisztián Ábel
          Jocha Áron
          Kerti Dávid
          Kispál Demeter
          Tóth Szabolcs
2. korcsoport:
          Asztalos Csobán Levente
          Bali Levente         
          Bunford Hunor
          Czikla Zsolt
          Kácsor Balázs      
          Nagy Márk           
          Piros Fábián György
          Sárosi Tamás
          Vékony Botond
3. korcsoport:
          Branda Henrik     
          Himmer Adrián   
          Horváth Zsombor Csanád
          Kardos Bátor
          Kispál Domonkos
          Lipusz Bendegúz 
          Meszlényi Olivér 
          Nyemcsok Máté
          Orosz Máté         
          Pálvölgyi Kristóf  
          Sándor Sámuel Mór
          Schmidt Dominik 
          Schuber Noel      
          Szabovik Levente
          Trenka Máté
          Veres Kristóf


KÜLÖNDÍJBAN RÉSZESÜLT:

  • Legkiemelkedőbb fiú szóló táncos: Jocha Áron, Schuber Noel
  • Legkiemelkedőbb lány szóló táncos: Tóth Róza Emma, Barna Flóra
  • Sikentáncz Szilveszter különdíja: Doxa óra - Kácsor Balázs
  • Tabán Táncegyüttes különdíja - Himmer Adrián
  • Tandorin Műhely 2db vásárlási utalványa - Csernus Dorka, Kurucz Kinga
  • Duna Művészegyüttes különdíja: 3-szori fellépés az együttessel és egy ajándékcsomag - Orosz Máté
  • Magyar Táncművészeti Egyetem különdíja: 1 hét teljeskörű látogatás és részvételi lehetőség az egyetem néptánc tanszakának óráin - Szabovik Levente, Veres Kristóf, Sándor Sámuel Mór, Nyemcsok Máté
  • Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége: táborozás Szarvason a Körös-menti Néptánctáborban - Gyukity Petár, Szilágyi Kenese és Szabó Luca Boglárka
  • Tiszavirág Táncegyüttes különdíja - Pálvölgyi Kristóf
  • Néptáncosok Kellékboltjának különdíja - Deák Fruzsina
  • Csattanó Műhely különdíja - Lovas Anna és Mlinár Pál
  • Ajándékcsomagok (Békés Megyei Néptáncosok Szövetsége, Gencsapáti Hagyományörző Néptáncegyüttes, Nyugat-magyarországi Néptáncszövetség és Horváth Tibor néptáncoktató felajánlása) - Málinger Ádin Csaba, Málinger Emma, Fődi Eszter Anna, Ugrai Blanka Liána, Vaszkó Benedek

Osaka EXPO 2025 delegáció tagjai:

  • Jocha Áron
  • Kácsor Balázs
  • Schuber Noel
  • Pálvölgyi Kristóf
  • Sándor Anna Lujza – Both Krisztián Ábel
  • Tóth Róza Emma – Piros Fábián György
  • Farkas Réka – Horváth Zsombor
  • Kapási Jázmin– Nyemcsok Máté
  • Dudás Lili – Kispál Domonkos

 Tartalék:

  • Sárosi Tamás
  • Lipusz Bendegúz
  • Sándor Sámuel Mór
  • Széphalmi Angéla, Hidvégi Emese
  • Schmidt Dominik

Pedagógusi különdíj a egeredményesebb felkészítésért:

  • Nyemcsok Pál néptáncoktató különdíja – 3 nap 2 éj - Mosoly Borvendégház - Asztalos-Kiss Zsuzsanna és Heiger József
  • Tánctanoda Nyíregyháza különdíja - 3 nap 2 éj - Szennai Borbás Vendégház - Nyemcsok Pál




Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület célja, hogy összefogja és jól működő közösségbe is szervezze a gyermek néptánccsoportokat, vezetőiket és minden olyan pedagógust, aki a magyar gyermek néptánc előre mozdításán fáradozik.

Eseménynaptár

Június 2024
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30