Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület
Az Egyesület célja, hogy ne csak összefogja, hanem jól működő közösségbe is szervezze a magyarországi gyermek néptánccsoportokat, azoknak vezetőit és minden olyan pedagógust, aki a magyar gyermek néptánc előre mozdításán fáradozik.
Saját szervezésű rendezvényeinek további célja a néptáncoktatás, az amatőr művészeti munka méltó szintre emelése,
melynek révén egyre nagyobb rétegek ismerhetik meg a magyar népi kultúra kincseit.
Népművészet, néphagyomány MA
A gyermekek sokoldalú nevelésében, képességeik fejlesztésében elengedhetetlen a népi kultúra értékeinek megismerése. A népi játékok, a néptánc fejleszti a gyermekek mozgáskultúráját, testtudatát, identitását, szociális érzékenységét, mindezek mellett megfelelő pedagógusok tolmácsolásában pedig élményszerző és élményadó szabadidős tevékenységet jelent. Mindezek által a gyermekek értékes alternatívát kapnak szabadidejük eltöltéséhez.
Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesületet ezen elvek alapján Foltin Jolán, Kossuth-díjas koreográfus alapította, elkötelezett gyermektánc-pedagógusok együttműködésével több mint 25 évvel ezelőtt.
Találkozzunk
Egyesületünk elsősorban néptánccal foglalkozó szervezeteket tömörít, néptáncra épülő rendezvényeket szervez. Fesztiválokat, találkozókat melyek bemutatkozási, megmérettetési és ismerkedési lehetőséget teremtenek, versenyeket, továbbképzáseket, konferenicákat.
Mindemellett kiemelt fontosságúnak tartjuk a népművészet valamennyi ágával foglalkozó (népdal, népzene, néptánc, népszokások, tárgyi kultúra, népi báb és színjátszás stb.) magyar és más nemzetiségű gyerekek közötti kapcsolatok kiépítését, találkozók, tapasztalatcserék, táborok szervezését, megrendezését.
Gyakori kérdések
Nincs más teendő, mint kitölteni az egyéni belépési szándéknyilatkozatot, mely az alábbi linken érhető el:
Belépési nyilatkozat (egyéni)
Az elnökség tagjai
Táncpedagógus, koreográfus. A Magyar Állami Népi Együttesben töltött 11 éves profi táncos pályafutást követően fordult a tanítás felé. Elvégezte a Magyar Táncművészeti Főiskola néptáncpedagógus szakát. Örökös Aranysarkantyús táncos, a Népművészet Ifjú Mestere, Pest megye népművészetéért díj,valamint Rákospalota, Pestújhely, Újpalota érdemérem birtokosa. A Kárpátalja Néptáncegyüttes művészeti vezetője, a Kárpát Medencei Öreg Táncegyüttesek Szövetségének alelnöke, a Nemzeti Kulturális Alap Népművészeti Kollégiumának kurátora, a Csoóri Sándor alap Pest megyei referense. 2016 márciusa óta az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület elnöke.
A Kecskemét Táncegyüttes főállású művészeti vezetője vagyok, néptáncpedagógus. Korábban a kecskeméti Kodály Zoltán iskola táncművészeti tagozatának tanára voltam, előtte pedig 4 évig a Magyar Állami Népi Együttes hivatásos táncosa. Népművészet Ifjú Mestere miniszteri cím, Megyei Príma díj, Izsák városának „Izsákért” kitüntetés birtokosa és Kecskemét város Kodály Zoltán díjasa vagyok.
Több mint 25 éve oktatok gyermekeket néptáncra számos országos csoportos és egyéni díjakkal, sikerrel koronázva munkámat.
Az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesületnek már több, mint 19 éve segítem elnökségi tagként a munkáját a táncegyüttes vezetői napi feladataim mellett.
A Farkas Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolában néptáncot és folklórismeretet tanítok,
emellett a sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Múzeumban tudományos munkatársként
dolgozom. Tanítványaimmal közösen szóló- és kamara versenyeken, tanulmányi
versenyeken számos eredményt értünk el. 2000-től vezetem a több mint hét évtizede
működő Bodrog Néptáncegyüttest. Folkloristaként főleg a Bodrogköz és Hegyköz
táncéletének feltárásával, valamint gyermekjáték kutatással foglalkozom. E
témákban, valamint általános néprajzi ismeretek illetve közösségi művelődés
témakörében 13 önálló kötetem, valamint szaklapokban számos cikkem jelent meg.